Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili bronią, aby zmusić do wypłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych – zostali zatrzymani

Data publikacji 24.12.2013

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanym o próbę wymuszenia rozbójniczego. Sprawcy przy użyciu broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi usiłowali zmusić pokrzywdzonego do wypłaty 30 tys. złotych.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na jednym z mieszkańców powiatu kłodzkiego. Podejrzani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku od 27 do 39 lat. Wczoraj zatrzymanych doprowadzono do aresztu, gdzie spędzą trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia br., w jednej z miejscowości na terenie gminy Międzylesie. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 39 lat, udało się do jednego z mieszkań na terenie gminy Międzylesie, gdzie usiłowali za pomocą broni palnej wymusić od jednego z mieszkańców wypłatę 30 tys. złotych. Jeszcze tego samego dnia po wyznaczoną kwotę zgłosił się 27-latek.

Cała trójka zamieszana w przestępstwo została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń palną, amunicję i inne niebezpieczne narzędzia, używane przez sprawców. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne, podobne przestępstwa.

Wobec zatrzymanych sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Werocławiu / mg)

Powrót na górę strony