Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napaści na kobiety

Data publikacji 27.12.2013

Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży na tzw. wyrwę oraz rozboje. Mężczyzna wybierał na swoje ofiary kobiety jadąc w autobusie. Po wyjściu z autobusu szedł za nimi i atakował je na terenie osiedli z reguły w pobliżu klatek schodowych. Wyrywał im torebki, a gdy stawiały opór używał wobec nich przemocy. Policjanci ustalili, że ma na swoim koncie przynajmniej osiem przypadków kradzieży i rozbojów. Sprawcę tymczasowo aresztowano.

Do kradzieży i napaści dochodziło w okolicach Baranówki od końca września. Wieczorami i w nocy nieznany sprawca wyrywał kobietom torebki. W kilku przypadkach, gdy zaatakowane stawiały opór, napastnik używał siły.  

Policjanci dysponowali tylko szczątkowym rysopisem sprawcy. Miał być nim młody mężczyzna. Teren jego działania sugerował, że może mieszkać gdzieś w okolicy. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że swoje ofiary wybierał w autobusach. Po wyjściu szedł za nimi i atakował na terenie osiedli pod klatkami schodowymi lub w pobliżu bloków. Podczas jednego z rozbojów został niemal ujęty przez kierowcę autobusu MPK. Zdołał się jednak wyrwać i zbiegł. Na miejscu został należący do niego but. Napastnik stawał się coraz bardziej zuchwały.  

Wielotygodniowa praca policjantów przyniosła efekty. Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń kryminalni z komisariatu na Baranówce wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. W czwartek rano policjanci zatrzymali go w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania znaleźli but do pary z tym zabezpieczonym na miejscu rozboju.  

Już podczas wstępnych czynności 19-latek przyznał, że będąc pod wpływem alkoholu, dopuścił się wielokrotnych kradzieży i ataków na kobiety. Do chwili obecnej policjanci ustalili osiem zdarzeń z jego udziałem, z których przynajmniej trzy to rozboje. Szczegóły poszczególnych napaści oraz przestępczego procederu 19-latka zostaną wyjaśnione w trakcie prowadzonego przez prokuraturę rejonową śledztwa.  

W sobotę, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres miesiąca.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Film Odpowie za napaści na kobiety

Opis filmu: kradzieże, rozboje


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowie za napaści na kobiety (format flv - rozmiar 1.61 MB)

Powrót na górę strony