Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci ukończyli kurs języka migowego

Data publikacji 27.12.2013

We Wrocławiu przeprowadzony został „Kurs Polskiego Języka Migowego z elementami alternatywnych metod komunikacji osób głuchoniewidomych dla funkcjonariuszy Policji". Kurs dofinansowany został przez Urząd Miejski Wrocławia i realizowany przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym we Wrocławiu.

W szkoleniu wzięło udział 15 funkcjonariuszy Policji w zakresie Polskiego Języka Migowego na poziomie podstawowym oraz alternatywnych metod komunikacji osób głuchoniewidomych.

Egzamin przeprowadziła Katarzyna Stąpór - osoba niesłysząca, która sprawdzała nabyte przez policjantów umiejętności. W egzaminie uczestniczyły również Katarzyna Radzińska oraz Katarzyna Matysik, lektorki i tłumaczki, które prowadziły zajęcia z funkcjonariuszami i reprezentowały Towarzystwo Pomocy Głuchoniemym we Wrocławiu.

Policjanci w trakcie ostatnich dwóch miesięcy nauczyli się podstawowych zwrotów komunikacyjnych, jak również zasad obowiązujących w świecie osób niesłyszących. W tym celu spotkali się z osobami niesłyszącymi mieszkającymi we Wrocławiu . Z każdym mieli możliwość porozmawiania i sprawdzenia nabytych umiejętności. W zajęciach uczestniczyli policjanci ze wszystkich komisariatów oraz komendy miejskiej we Wrocławiu. Już planowane jest podnoszenie zdobytych umiejętności i zorganizowanie kursu na poziomie średnio zaawansowanym Polskiego Języka Migowego.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony