Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 27.12.2013

Włoszczowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 50 lat. Obaj podejrzewani są o dokonanie serii włamań na terenie gminy Radków i Secemin. Ponadto u starszego z nich, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich. Teraz może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę, policjanci z Włoszczowy otrzymali informację o włamaniu do domku letniskowego w gminie Secemin. Skierowani na miejsce stróże prawa, w pobliskim kompleksie leśnym zauważyli stojącego osobowego volkswagena. W pojeździe znajdowały przedmioty pochodzące z włamania.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali właściciela auta, 50-letniego mieszkańca gminy Radków. Następnie w ręce policjantów wpadł jego kompan, 21-latek, mieszkaniec tej samej gminy. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie inne włamania. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania miejsc ich zamieszkania. Stróże prawa odnaleźli i zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących z serii  włamań, do których doszło na terenie gminy Radków i Secemin. Ponadto u starszego z mężczyzn policjanci znaleźli i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz sprzęt do ich uprawy.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawę konopi indyjskich do lat 3.

(KWP w Kielcach / mj)

Film Seryjni włamywacze zatrzymani

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, narkotyki

Pobierz plik Seryjni włamywacze zatrzymani (format mp4 - rozmiar 5.04 MB)

Powrót na górę strony