Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 28.12.2013

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą, bo był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Został zatrzymany przez policjantów z powiatu kłodzkiego, gdy pojawił się w jednym z mieszkań na terenie gminy Lądek Zdrój. Podczas zatrzymania okazało się, że miał przy sobie marihuanę. Poszukiwany 23 – latek został doprowadzony do zakładu karnego.

Policjanci z Lądka Zdrój w wyniku prowadzonych działań ustalili miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za przestępstwa narkotykowe. 23 – letni poszukiwany, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami naszego kraju, został doprowadzony do zakładu karnego.

Do zatrzymania doszło w święta, w jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Lądek Zdrój, po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywający dotąd za granicą, może przebywać w jednym z mieszkań. Zatrzymany był poszukiwany w celu odbycia zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Mimo, że mężczyzna ma już wyrok za przestępstwa narkotykowe, to jak się okazało, nadal zajmuje się środkami odurzającymi. W trakcie zatrzymania, policjanci znaleźli przy nim trzy woreczki z marihuaną. Mężczyzna, za czyn, o który jest obecnie podejrzany, również odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków, odurzających grozi do 3, a w przypadku, gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony