Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę ciężkiego pobicia 4-latka

Data publikacji 28.12.2013

Policjanci z Bytomia wyjaśniając okoliczności pobicia 4-letniego chłopca, który w stanie ciężkim trafił do szpitala, zatrzymali w tej sprawie trzy osoby, w tym matkę dziecka. 26-letni konkubent odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jego matka za znęcanie się nad 4-latkiem i nieudzielenie mu pomocy, matka chłopczyka usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy synkowi. Zatrzymani staną wkrótce przed sądem. Chłopczyk walczy o życie.

Wczoraj około 1:30 pogotowie ratunkowe powiadomiło dyżurnego bytomskiej komendy o ciężko pobitym 4-letnim chłopcu, który z mieszkania przy ul. Zabrzańskiej w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali do sprawy 28-letnią matkę dziecka oraz jej 26-letniego konkubenta, z którym kobieta wraz z trójką swoich dzieci mieszkała w lokalu należącym do 65-letniej matki mężczyzny. Ta również została zatrzymana.

Śledczy z bytomskiej komendy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. 26-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 65-letnia kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad 4-latkiem oraz nieudzielenia mu pomocy - grozi jej do 5 lat więzienia. Matka chłopca również usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy synowi, za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Dzisiaj staną przed bytomskim prokuratorem, który będzie wnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanych.

Chłopczyk przebywa w chorzowskim szpitalu dziecięcym. Jest w stanie ciężkim, ma liczne obrażenia zewnętrzne ciała oraz urazy narządów wewnętrznych. Walczy o życie.

(KWP w Katowicach / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.16 MB)

Powrót na górę strony