Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grafficiarze w rękach Policji

Data publikacji 28.12.2013

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zapobiegli dalszej dewastacji elewacji kilku budynków przy ulicy Łącznej w Łodzi, po tym jak na gorącym uczynku namierzyli czworo amatorów umieszczania graffiti. Policjanci w rejonie miejsca interwencji zlokalizowali szereg napisów o treściach kibicowskich, które mogły zostać wykonane przez kwartet. Czterej młodzi ludzie wkrótce poniosą odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.

27 grudnia 2013 roku około 15:00 policyjni wywiadowcy pojawili się pod jednym z bloków przy ulicy Łącznej w Łodzi. Z ich ustaleń wynikało bowiem, że grupa osób może malować elewacje budynków. Kompletnie zaskoczeni wandale zostali namierzeni przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Wywiadowcy przy amatorach nanoszenia napisów znaleźli puszki z farbą w spreju, które już zostały zabezpieczone. Policjanci w rejonie miejsca interwencji zlokalizowali szereg napisów o treściach kibicowskich, które mogły zostać wykonane przez kwartet. Znajdowały się one na elewacjach i witrynach sklepowych. Trzej mężczyźni i jedna kobieta zostali wylegitymowani, a ich dane trafiły już do śledczych z VIII Komisariatu w Łodzi, którzy zajmą się teraz ustalaniem pokrzywdzonych.

Amatorzy graffiti w wieku od 22 do 33 lat wkrótce poniosą odpowiedzialność karną za swoje zachowanie. Grożą im kary ograniczenia wolności, grzywny a także obowiązek przywrócenia elewacji i witryn do stanu poprzedniego.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony