Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą przed sądem za pobicie i znieważenie obywatela Ukrainy

Data publikacji 28.12.2013

Podkarpaccy policjanci interweniowali wobec chuliganów, którzy pobili i znieważyli obywatela Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów zaraz po incydencie. Jeszcze dziś staną przed sądem. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

63-letni obywatel Ukrainy przekraczał swym samochodem przejście graniczne w Budomierzu. Potem, jadąc przez Lubaczów, postanowił zrobić zakupy. Kiedy wychodził z auta, został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn - jeden z napastników uderzył go pięścią w brzuch, wulgarnie komentował jego przynależność narodową, drugi z kolei groził mu śmiercią.

Obywatel Ukrainy wezwał Policję. Chwilę później policjanci zatrzymali obu agresorów, którzy próbowali uciekać. Obaj mieszkańcy miejscowości Lubaczów (21 i 22 lata) byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z Lubaczowa w przyspieszonym trybie prowadzą postępowanie, którego istotą jest znieważenie człowieka z powodu jego przynależności narodowej. Zatrzymani odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony