Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo z samochodów ciężarowych

Data publikacji 28.12.2013

Za kradzież paliwa z samochodów ciężarowych odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 21 i 22 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani zaraz po włamaniu do jednego z pojazdów. Jak się okazało, to nie jedyne ich przewinienie. Jeszcze w grudniu kilkukrotnie włamywali się do samochodów kradnąc z nich paliwo. Ich łupem padło ponad 750 litrów. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

W nocy z wtorku na środę dyżurny chełmskiej komendy został powiadomiony o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego na jednym z parkingów w Chełmie. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres zauważyli samochód osobowy, który wyjeżdżał z miejsca, gdzie miało dojść do kradzieży. Pojazd ten został zatrzymany do kontroli. Jechali nim dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 21 i 22 lat. Mężczyźni ci zostali zatrzymani.

Jak się okazało, wcześniej włamali się do jednego z zaparkowanych na parkingu samochodów ciężarowych, z którego skradli paliwo. Swój łup w kilku plastikowych pojemnikach wraz z gumowymi rękawicami pozostawili nieopodal pojazdu na parkingu. Z ustaleń śledczych wynika, że to nie jedyne ich przewinienie. Mężczyźni jeszcze w grudniu kilkukrotnie na tym samym parkingu włamywali się do pojazdów, skąd skradli łącznie ponad 750 litrów paliwa. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Obydwaj mężczyźni dzisiaj usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Powrót na górę strony