Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do salonów gier i kradli automaty

Data publikacji 30.12.2013

Policjanci z Bemowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do salonów gier na terenie Warszawy i okolic. Łupem sprawców padło dziesięć automatów do gier o wartości blisko 200 tys. złotych. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. W garażu jednego z nich policjanci zabezpieczyli kolejne 14 automatów. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę około godziny 23.00 uwagę policjantów z Bemowa zwrócił jadący ulicą Pirenejską mercedes vito. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Szybko okazało się, że kierujący Marcin B. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W samochodzie policjanci ujawnili dwa łomy oraz automat do gier zręcznościowych. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć policjantom jego pochodzenia. Kryminalni szybko ustalili, że 36-latek razem ze swoimi znajomymi, z którymi podróżował: Robertem G. i Rafałem W. chwilę wcześniej włamał się do salonu gier przy ul. Wrocławskiej, skąd skradli 3 automaty do gier o łącznej wartości blisko 60 tys. złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakie mają na swoim koncie. Śledczy udowodnili, że mężczyźni włamali się do salonów gier w Sulejówku i w Otwocku, skąd skradli 7 automatów. W garażu należącym do 21-letniego Roberta G. policjanci ujawnili i zabezpieczyli 21 automatów, natomiast w pomieszczeniu gospodarczym należącym do Marcina B. kolejne dwa automaty. Policjanci wyjaśniają teraz jaki był rozmiar przestępczej działalności oraz ustalają jakie straty ponieśli pokrzywdzeni w związku z kradzieżą automatów.

Cała trójka usłyszała po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, niewykluczone, że już wkrótce usłyszą kolejne zarzuty. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Włamywali się do salonów gier i kradli automaty

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, automaty


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Włamywali się do salonów gier i kradli automaty (format flv - rozmiar 6.13 MB)

Powrót na górę strony