Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu zatrzymany

Data publikacji 30.12.2013

Najbliższe 12 lat może spędzić w więzieniu zatrzymany przez trzcianeckich policjantów 29-latek. Mężczyzna podejrzany jest o napad z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. 27 grudnia sąd aresztował go na trzy miesiące.

25 grudnia około godziny 5.55 funkcjonariusze z trzcianeckiego komisariatu powiadomieni zostali o napadzie na pracownika jednej z miejscowych stacji paliw. Informację o zdarzeniu przekazał mundurowym sam pokrzywdzony. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że do budynku wszedł wysoki, nieznany mu mężczyzna w kapturze na głowie i grożąc użyciem siekiery, zażądał wydania kilku napoi oraz karty doładowującą telefon. Napastnik po otrzymaniu towaru uciekł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, którego wytypowali na podstawie podanego rysopisu. Po kilkudziesięciu minutach policjanci wpadli na jego trop. 29–letni mieszkaniec Trzcianki został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest dobrze znany miejscowym  policjantom z trzcianeckiego komisariatu. W przeszłości był już kilkakrotnie karany za podobne przestępstwa. Zakład karny opuścił w 2010 roku.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli skradziony towar oraz siekierę użytą do napadu.

29-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Okazało się bowiem, że mężczyzna za nim pojawił się na stacji paliw, cztery godziny wcześniej grożąc nożem i kuchennym tasakiem próbował zmusić inną osobę do wydania mu pieniędzy.

Prokurator po zapoznaniu się z zebranymi przez policjantów dowodami w tej sprawie wystąpił do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 27 grudnia sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku. 29-latkowi grozi 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony