Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do domów - zostali zatrzymani

Data publikacji 31.12.2013

Opolscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzewanych między innymi o włamania do domów jednorodzinnych, kradzież oraz paserstwo. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. W domu jednego z zatrzymanych zabezpieczono również narkotyki.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 5 mężczyzn podejrzewanych o włamania do domów jednorodzinnych. Do przestępstw doszło na terenie powiatu opolskiego w październiku oraz grudniu tego roku.  
Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że łupem przestępców padały elektronarzędzia, laptopy, biżuteria oraz pieniądze. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do wytypowania mężczyzn podejrzanych o te włamania. Zostali oni zatrzymani. Wszyscy to mieszkańcy Opola w wieku od 17 do 20 lat.

Dwaj 18-latkowie i 19-latek usłyszeli trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, zarzut kradzieży oraz zarzut usiłowania włamania. Natomiast 2 zarzuty paserstwa usłyszał 20-letni mężczyzna. Ponadto w trakcie wykonywanych przez kryminalnych czynności okazało się, że 17-latek ma  środki odurzające. Usłyszał on zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali. Mężczyźni podejrzani o włamania zostali objęci dozorem policji. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony