Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa w rękach Policji

Data publikacji 31.12.2013

Nawet do 25 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa innego mężczyzny. W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli siekierę, którą napastnik zadał ciosy pokrzywdzonemu. Ranny mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala, a podejrzany do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa innej osoby. Zatrzymany to 51-letni mężczyzna. Sprawca posłużył się siekierą. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala, a podejrzany do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowa Ruda. Późnym wieczorem patrol policji udał się pod jeden z budynków mieszkalnych, skąd lekarz pogotowia ratunkowego zgłosił pobicie nieznanego mężczyzny, który w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Dzięki podjętym niezwłocznie przez funkcjonariuszy czynnościom, jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. W jego mieszkaniu znaleziono także siekierę, którą napastnik zadał ciosy pokrzywdzonemu.

Wczoraj zatrzymany w tej sprawie 51-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze wspólnie z prokuraturą wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci sprawdzają też czy zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Za czyn, o który jest podejrzany, grozić mu może kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony