Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróżował z granatem moździerzowym o wadze 15 kg

Data publikacji 31.12.2013

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka, który nielegalnie posiadał amunicję. W bagażniku auta, którym podróżował znaleźli 15-kilogramowy granat moździerzowy. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli informację, że mieszkaniec powiatu świeckiego może mieć materiały wybuchowe. Wczoraj (30.12.2013 r.) wieczorem w Pruszczu Pomorskim zatrzymali 35–latka. Mężczyzna podróżował samochodem kolegi. W bagażniku opla omegi policjanci znaleźli granat moździerzowy, kaliber 120 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Wezwany na miejsce patrol żołnierzy-saperów ocenił, że zasięg rażenia tego niewybuchu może wynosić nawet 800 metrów. Jak wynika z ich oceny, pocisk ważył ok. 15 kg i zawierał ok. 8 kg trotylu. Granat moździerzowy został zabrany przez saperów, którzy zniszczą go na wojskowym poligonie.

Mieszkaniec powiatu świeckiego trafił do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania amunicji. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Podróżował z granatem moździerzowym o wadze 15 kg

Opis filmu: broń i amunicja

Pobierz plik Podróżował z granatem moździerzowym o wadze 15 kg (format mp4 - rozmiar 2.26 MB)

Powrót na górę strony