Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sylwester minął spokojnie

Data publikacji 01.01.2014

Sylwestrowe zabawy przebiegły spokojnie na terenie całego kraju, a policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i zbyt wielu incydentów z fajerwerkami. Niestety więcej było wypadków drogowych niż w Sylwestra rok temu, w których zginęło 9 osób a 127 zostało rannych. Mniej było pijanych kierowców. Policjanci zatrzymali 145 amatorów jazdy na "podwójnym gazie".

Sylwestrowa noc w całym kraju upłynęła spokojnie. Wszyscy witający Nowy Rok bawili się pod opieką kilku tysięcy policjantów. Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy - setki tysięcy osób bawiących się na placach i ulicach - w kraju odbyło się aż blisko 70 dużych imprez plenerowych - w trakcie zabaw funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń i zbyt wielu incydentów z fajerwerkami.

Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie trwały sylwestrowe zabawy, ale także na drogach. Niestety doszło do większej liczby wypadków niż w Sylwestra rok temu, bo do 102, w których zginęło 9 osób, a 127 zostało rannych. W ubiegłym roku policjanci odnotowali 99 wypadki. Zginęło wówczas 9 osób, a 130 zostało rannych. Zatrzymano 160 nietrzeźwych kierujących.

Dziś, gdy wielu z nas będzie wracało do domów po sylwestrowych imprezach, policjanci apelują nadal o rozważną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Czytaj również:

Sylwestrowa impreza w Warszawie przebiegła spokojnie

ik

Powrót na górę strony