Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 01.01.2014

Dwaj policjanci z Baranowa Sandomierskiego uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mieszkańca Tarnobrzega wypatrzył jeden z funkcjonariuszy, gdy ten wszedł w ubraniu do kanału odpływowego, łączącego się z Jeziorem Tarnobrzeskim. Do akcji ratunkowej przyłączyły się przejeżdżające Wisłostradą osoby. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarską.

Dwaj policjanci wracając samochodem służbowym ulicą Wisłostrada w Tarnobrzegu zauważyli w kanale odpływowym mężczyznę, który najprawdopodobniej chciał odebrać sobie życie. Funkcjonariusze natychmiast pospieszyli na brzeg kanału usiłując pomóc mężczyźnie.

Człowiek ten jednak nie reagował, a po chwili zaczął oddalać się od funkcjonariuszy. Jeden z policjantów oraz przypadkowy świadek zdarzenia nie wahając się wskoczyli do wody i wyciągnęli na brzeg niedoszłego samobójcę. Policjanci wezwali karetkę pogotowia. Do przybycia służb ratunkowych funkcjonariusze udzielali pomocy mężczyźnie.

Jedna z kobiet przyniosła poszkodowanemu koc, aby nie doszło do wychłodzenia organizmu.

31-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarską. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwaj Policjanci służbę w Policji rozpoczęli 18 lat temu. Obaj pracują w Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim. Bohaterską odwagą wykazał się też przypadkowy świadek, który widząc zdarzenie natychmiast ruszył z pomocą.

KWP Rzeszów / ik

Powrót na górę strony