Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże, włamania i paserstwo

Data publikacji 02.01.2014

49 osób rozliczonych z kradzieży, włamań i paserstwa, odzyskane mienie wartości około 2 milionów złotych oraz gotówka z włamań do bankomatów - to efekt pracy policjantów wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie rozwikłali przestępczy proceder zorganizowany przez dwóch mieszkańców Wieliczki.

Sprawa miała swój początek w 2011 roku kiedy to w Krakowie dwukrotnie doszło do prób kradzieży bankomatów. Wkrótce po zdarzeniu nastąpiły pierwsze zatrzymania. Policjanci prowadzący sprawę podejrzewali jednak, że te kradzieże nie były jedynymi jakich dopuścili się zatrzymani wówczas mężczyźni. Skrupulatna analiza, długotrwałe i żmudne sprawdzenia pojawiających się informacji przyniosły spodziewany efekt – policjanci stopniowo zatrzymywali kolejne osoby powiązane ze złodziejskim procederem: do policyjnego aresztu trafiali zarówno złodzieje i włamywacze jak i paserzy współpracujący z organizatorami procederu. Łącznie z popełnionych przestępstw drobiazgowo rozliczonych zostało 49 osób, którym na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzucono 174 czyny, w tym 110 kradzieży (i usiłowania kradzieży) samochodów, 9 kradzieży motocykli, 12 włamań do domów, mieszkań  i salonu jubilera, 6 kradzieży sprzętu budowlanego, 20 włamań (i usiłowania włamania) do samochodów, 2 usiłowania kradzieży bankomatów a także kradzieże skutera wodnego, skutera śnieżnego, rowerów, akcesoriów samochodowych .

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia o wartości około 2 milionów złotych oraz gotówkę z bankomatów. Zabezpieczona została także broń palna, amunicja i narkotyki. Na poczet przyszłych kar i grzywien zajęto mienie wartości około 80 tysięcy złotych.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony