Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty w sprawie przetargu w szpitalu

Data publikacji 02.01.2014

Dzięki ustaleniom i pracy policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - długotrwałym i żmudnym sprawdzeniom dokumentacji, skrupulatnej analizie, przesłuchaniach świadków - kilku urzędników usłyszało zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w związku z prowadzeniem przetargu w jednym ze szpitali. Sprawa dotyczy wykorzystania energii odnawialnej przy modernizacji placówki. Funkcjonariusze, realizację prawie 4 milionowego przetargu badali od 2011 roku.

Sprawą nieprawidłowości dotyczących przeprowadzenia przetargu związanego z wykorzystaniem energii odnawialnej w brzeskim szpitalu, policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajmowali się od lutego 2011 roku.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu przez prawie 3 lata zabezpieczali dokumentację przetargową i przesłuchiwali świadków. Policjanci podejrzewali, że urzędnicy zajmujący się organizowaniem prawie 4 milionowego przetargu przekroczyli swoje uprawnienia oraz poświadczali nieprawdę w dokumentacji. Zdaniem śledczych nieuczciwi urzędnicy działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez firmę, która wykonywała pracę na rzecz szpitala, a także na szkodę powiatu. Ponadto, jedna z urzędniczek miała dopuścić się zlecenia robót dla konkretnego przedsiębiorcy z pominięciem rozpisania przetargów na te prace.

W sumie zarzuty usłyszało 3 urzędników oraz przedsiębiorca, który wykonywał zlecone prace. Prokurator Okręgowy, pod którego nadzorem policjanci prowadzili śledztwo, skierował przeciwko 4 osobom akty oskarżenia do sądu. Podejrzanym grozi nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony