Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas kradzieży infrastruktury kolejowej

Data publikacji 02.01.2014

Kradli infrastrukturę kolejową, wpadli na gorącym uczynku. Dwa mężczyźni zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów, gdy wycinali miedziane przewody od urządzeń sygnalizacyjnych. Jak się okazało, to nie pierwsza ich tego typu kradzież. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy z Głogowa zatrzymali dwóch mężczyzn podczas kradzieży przewodów elektrycznych na moście kolejowym znajdującym się na terenie miasta. Podejrzani są mieszkańcami powiatu polkowickiego. Policjanci zatrzymali ich podczas wycinania przewodów. 26 i 28-latek przyznali się również do innej kradzieży w tym samym miejscu, jakiej dokonali w połowie października 2013 roku.

Do zatrzymania doszło około godziny 1.00 w nocy, 31 grudnia 2013 roku. Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wycinali przewody i zamierzali je zabrać ze sobą. Na widok zbliżającego się patrolu, sprawcy usiłowali uciec z miejsca kradzieży. Zostali zatrzymani przy samochodzie, którym przyjechali do Głogowa.

Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie kradzieży miedzianych przewodów od urządzeń sygnalizacyjnych, co udaremnili im funkcjonariusze. Jak się okazało, nie była to ich pierwsza kradzież. Policjanci udowodnili im, że w połowie października 2013 roku prawie w tym samym miejscu linii kolejowej, ukradli podobne przewody.

Oprócz zagrożenia bezpieczeństwa na szlaku kolejowym, sprawcy spowodowali też straty materialne. Skradzione wcześniej przewody sprzedali jako złom. Tym razem kradzież im się nie udała. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony