Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się sześciorgiem dzieci w tym miesięczną dziewczynką

Data publikacji 02.01.2014

Policjanci z Bytomia zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się sześciorgiem dzieci, w tym miesięczną dziewczynką. U kobiety badanie stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila, u mężczczyzny 1,7 promila alkoholu w organizmie. 37-latka i jej o 2 lata starszy partner usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Bytomscy policjanci zostali telefonicznie powiadomieni przez jednego z mieszkańców Bytomia, że w jednym z mieszkań przy ul. Brzezińskiej odbywa się impreza alkoholowa a w mieszkaniu znajdują się małe dzieci. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce pod wskazanym adresem zastali pijaną 37-latkę z miesięcznym dzieckiem na rękach, jej 39-letniego partnera oraz pięcioro starszych dzieci w wieku od 2 do 13 lat. W mieszkaniu znajdowało się również dwóch innych mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości matki wykazało w jej organizmie 1,6 promila alkoholu, natomiast u jej partnera 1,7 promila. Nietrzeźwi rodzice trafili do izby wytrzeźwień.

Trójka najstarszych dzieci została oddana pod opiekę rodziny, dwoje przewieziono do placówki opiekuńczo - wychowawczej, natomiast miesięczna dziewczynka trafiła pod opiekę lekarzy.

37-latka oraz 39-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony