Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta pomogła zatrzymać pijanego kierowcę

Data publikacji 02.01.2014

Obywatelska postawa mieszkanki gminy Repki, przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy. Kobieta własnym samochodem zablokowała mu możliwość ucieczki. Okazało się, że pijany kierowca złamał dodatkowo sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W Wyrozębach w gminie Repki kobieta jadąc swoim samochodem zauważyła stojące pod sklepem auto, a w nim siedzącego za kierownicą pijanego kierowcę. Kiedy próbowała podejść do samochodu, żeby zabrać kluczyki, samochód szybko odjechał. Kobieta ruszyła za pojazdem, który wjechał na jedną z posesji. Szybko skontaktowała się z Policją i swoim samochodem zablokowała kierującemu możliwość ucieczki.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol z repkowskiego posterunku. Mężczyzna, którego opisała kobieta ukrył się w domu. Po zatrzymaniu, został jednoznacznie rozpoznany przez zgłaszającą. Jak się okazało, był pijany - w organizmie miał ponad 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie był to jego pierwszy przypadek kierowania w stanie nietrzeźwym. 49-letniego mężczyznę obowiązywał trzyletni zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i złamanie zakazu sądu. Grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony