Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dilera i jego klientów

Data publikacji 03.01.2014

Diler narkotykowy powiązany ze środowiskiem pseudokibiców i jego klienci wpadli podczas dokonywanej transakcji. Krakowscy policjanci zatrzymali siedem osób. Diler został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci wydziału narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dilera narkotykowego oraz sześciu klientów oczekujących w jego mieszkaniu na zakup narkotyku. Takie zatrzymanie to efekt dobrego rozpoznania przez policjantów środowisk związanych z narkotykowym procederem.

Klienci zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy nawet nie próbowali zaprzeczać w jakim celu odwiedzili mieszkanie wynajmowane przez 26-latka – wszyscy, którzy nabyli już narkotyk usłyszeli zarzut posiadania środka odurzającego.

Dilerowi, którego policjanci zastali w mieszkaniu z odważoną porcją narkotyku w dłoni, przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, przygotowania ich do wprowadzenia do sprzedaży oraz wielokrotnego udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 26-latka funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany oraz ponad 100 listków nasączonych substancją (niewykluczone, że jest to LSD - listki zostały oddane do szczegółowych ekspertyz laboratoryjnych, które potwierdzą jakiego rodzaju substancja została na nie zaabsorbowana).

To kolejna realizacja małopolskich policjantów wymierzona w przestępczość narkotykową związaną ze środowiskiem pseudokibiców.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Policjanci zatrzymali dilera i jego klientów

Opis filmu: narkotyki, pseudokibice, diler

Pobierz plik Policjanci zatrzymali dilera i jego klientów (format mp4 - rozmiar 3.12 MB)

Powrót na górę strony