Dzielnicowy mistrzem w kolarstwie przełajowym

Data publikacji 06.01.2014

Młodszy aspirant Adam Dziuk z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zwyciężył w I Ogólnopolskim Katowickim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym. W rozegranych w weekend zawodach, policjant dwukrotnie stanął na najwyższym podium. W swojej kategorii Masters był bezkonkurencyjny.

Młodszy aspirant Adam Dziuk od 6 lat jest policjantem, a w myszkowskiej komendzie od 2011 roku pełni służbę w wydziale prewencji jako dzielnicowy. Jest też instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. Wśród kolegów znany jest ze swojego zamiłowania do jazdy na rowerze i sportowej rywalizacji. Kolarstwo uprawia od 14 roku życia. Uczestniczył w wielu zawodach o randze ogólnokrajowej i międzynarodowej, osiągając sukcesy. Obecnie reprezentuje klub sportowy LKS Błękitni z Koziegłów. Ostatni czas zdecydowanie poświęcał treningom, przygotowując się do startu  w I Ogólnopolskim Katowickim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym. Zawody zostały rozegrane w ten weekend w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Uczestniczyło w nich blisko 150 zawodników z całego kraju. Adam Dziuk w swojej kategorii Masters był bezkonkurencyjny. Dwukrotnie stanął na najwyższym podium.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!