Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęta kontrabanda

Data publikacji 08.01.2014

Ponad 43 tys. papierosów oraz 38 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej. Zatrzymano 32-letniego właściciela nielegalnej kontrabandy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 36 tys. złotych.

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W czasie kontroli mężczyzna nie potrafił ukryć zdenerwowania. Jak się okazało, nie bez przyczyny, bo w jego samochodzie policjanci odnaleźli kilkanaście litrów rumu i spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Kryminalni wspólnie z celnikami przeszukali posesję na obrzeżach miasta należącą do sprawcy. Podczas przeszukania odnaleźli 43 760 sztuk papierosów i 38 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na blisko 36 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe oraz paserstwo, za co może trafić do więzienia na najbliższe 5 lat. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony