Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy

Data publikacji 08.01.2014

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się podrabianiem i wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów. Śledczy zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarki, wielofunkcyjną kserokopiarkę i banknoty o nominale 50 zł. Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Grupy Realizacyjnej z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali sześć osób podejrzewanych o podrabianie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy.

Kryminalni nad sprawą pracowali od lipca ubiegłego roku. Wówczas to zanotowano na terenie powiatów gostyńskiego i ościennych pierwsze przypadki wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów o nominale 100 złotych. W następnych tygodniach śledczy przyjęli zgłoszenia o kolejnych fałszywych 50- i 100-złotowych banknotach. Podrobione pieniądze ujawniano głównie w marketach i małych sklepach. Zdarzały się również przypadki, że sprawcy płacili fałszywkami w stoiskach podczas różnych festynów. Wszystkie podrobione banknoty posiadały te same numery seryjne. Kryminalni byli już pewni, że banknoty pochodzą z jednego fałszerskiego źródła.

W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej wytypowane zostały osoby podejrzewane o prowadzenie przestępczego procederu. Cała szóstka została zatrzymana jednego dnia. W mieszkaniu i firmie jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt służący do produkcji fałszywek oraz 109 sztuk podrobionych banknotów o nominale 50 złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mają od 27 do 34 lat -  jeden z nich to mieszkaniec gminy Święciechowa, pozostali są mieszkańcami powiatu gostyńskiego. Jeszcze dzisiaj wszyscy zatrzymani usłyszą prokuratorskie zarzuty i staną przed sądem.

Za wprowadzanie w obieg podrobionych banknotów grozi kara do 10 lat, a za podrabianie pieniędzy nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy

Pobierz plik Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy (format mp4 - rozmiar 6.24 MB)

Powrót na górę strony