Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w Bielsku-Białej

Data publikacji 10.01.2014

Bielscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy. Trzy ople i kia trafią do komendy miejskiej oraz komisariatów w Szczyrku i Kobiernicach. Zakup samochodów był możliwy dzięki funduszom pochodzącym od lokalnych samorządów oraz budżetu Policji.

We wczorajszej uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych na czele z Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem i Starostą Bielskim Andrzejem Płonką, burmistrzami i wójtami oraz reprezentanci służb mundurowych: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. nsp. Piotr Kucia oraz Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Marek Rączka.  Nowe samochody zostały poświęcone przez księdza kanonika Józefa Jaska proboszcza Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Bielsku-Białej.

Od dzisiaj na bielskich drogach będzie można zobaczyć nowe radiowozy. Zakup samochodów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Bielska-Białej, Starosty Bielskiego oraz Burmistrzów Szczyrku i Wilamowic. Jednocześnie zakup opla, który trafił do drogówki został w części sfinansowany przez WORD w Bielsku-Białej. Część pieniędzy pochodzi z budżetu Policji. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

Miłym akcentem w czasie uroczystości było wyróżnienie podinsp. Artura Capiaka Komendanta Komisariatu Policji w Szczyrku medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Nowe radiowozy w Bielsku-Białej

Opis filmu: logistyka i wyposażenie, radiowozy, ruch drogowy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowe radiowozy w Bielsku-Białej (format flv - rozmiar 5.48 MB)

Powrót na górę strony