Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad na kuriera

Data publikacji 10.01.2014

Dzięki doskonałej współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi i Komendy Powiatowej w Łęczycy zatrzymano 25-latka podejrzewanego o napad na kuriera i kradzież sprzętu elektronicznego. Zatrzymany odpowie za rozbój, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W połowie września 2013 roku łęczyccy policjanci prowadzili działania związane z napadem na terenie gminy Witonia. Około południa oficer dyżurny odebrał zgłoszenie od kuriera, który poinformował, że został zaatakowany przez osobę, z którą był umówiony na odbiór towaru. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że agresorów było dwóch. Jeden z nich był w kontakcie telefonicznym z dostawcą i wyznaczył miejsce odbioru przesyłki. Nic nie wskazywało na to, że może dojść do przestępstwa. Kurier zatrzymał się w miejscu wskazanym przez klienta, który dojechał tam samochodem wraz z wspólnikiem. W ciągu pierwszych chwil rozmowa przebiegała spokojnie. W momencie, kiedy dostawca poprosił o 9800 złotych w zamian za dostarczony towar, został zaatakowany. Napastnik użył gazu łzawiącego i kopnął pokrzywdzonego. Ofiara chciała zadzwonić po pomoc, lecz wówczas kolejny z agresorów ruszył w jego stronę aby zabrać mu telefon. Kurier wykorzystał ten moment i uciekł. Ostatecznie agresorzy zabrali paczkę i odjechali. Kurier dopiero kiedy znalazł się w bezpiecznej odległości zaalarmował Policję.

Praca nad zgromadzonym materiałem doprowadziła kryminalnych do jednego z mieszkań na terenie Łodzi, gdzie zatrzymano jednego z podejrzewanych. Okazał się nim 25 – latek, który wielokrotnie wchodził w konflikty z prawem. Jak wynika z ustaleń, młody człowiek jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z łódzkich klubów sportowych. Posiada między innymi zakaz stadionowy. Przygotowując się do napadu, wraz ze wspólnikiem zamówił sprzęt elektroniczny, za który zapłata miała nastąpić w momencie odbioru.

25-latek usłyszał zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili do prokuratury aby ta  wnioskowała do sądu o tymczasowy areszt.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony