Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla świętokrzyskich policjantów

Data publikacji 10.01.2014

Świętokrzyska Policja otrzymała nowe oznakowane i nieoznakowane radiowozy, łącznie 18 pojazdów. Auta te zostały zakupione ze środków budżetowych oraz ze środków samorządowych. Nowe samochody wyjadą na drogi województwa w ciągu najbliższych dni.

Radiowozy oznakowane są zgodnie z najnowszymi wzorcami i utrzymane w srebrno-niebieskiej kolorystyce. Jest to 7 pojazdów marki Kia Cee'd z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 litra (136kM), combi. Nowe pojazdy trafią do KPP w Końskich, KMP w Kielcach, KPP we Włoszczowie, KPP w Busku-Zdroju, KPP w Jędrzejowie oraz KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów podczas codziennej służby.

Pozostałe auta będzie jeździć w barwach cywilnych. Nieoznakowane radiowozy zaopatrzone zostały w silniki benzynowe i posłużą funkcjonariuszom pracującym w pionie kryminalnym.  Jest to 7 pojazdów Opel Astra IV Enjoy z silnikiem o pojemności 1.6 litra (115 kM) oraz 4 Ople Corsa Active 1.0 również z benzynową jednostką napędową (65 kM). Nowe Astry trafią do KMP w Kielcach, KPP w Końskich i KPP w Sandomierzu. Ople Corsa przekazane zostaną do KMP w Kielcach, KPP w Skarżysku Kamiennej, laboratorium kryminalistycznego KWP oraz kolumny Wydziału Transportu KWP w Kielcach.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony