Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 13.01.2014

Omal nie doszło do tragedii, gdy 27-letni mężczyzna został zaatakowany nożem. Na szczęście, ostrze ominęło serce. Ranny trafił do szpitala, a policjanci z Jabłonny zaczęli zbierać informacje dotyczące okoliczności zdarzenia. Z ich ustaleń wynikało, że w sprawę może być zamieszany 27-letni Mateusz W. Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie zatrzymali mężczyznę, który dodatkowo okazał się poszukiwany listem gończym. Sąd zastosował wobec mężczyzny 2 miesiące aresztu.

Do zdarzenia doszło w Chotomowie na stacji PKP. Wówczas to, jak ustalili policjanci z komisariatu w Jabłonnie, pokrzywdzony stał na peronie ze swoją znajomą i jej 2-letnim dzieckiem. Najprawdopodobniej do pary podszedł Mateusz W., który zaatakował mężczyznę nożem. Po zdarzeniu napastnik uciekł. O całym zajściu powiadomiono pogotowie i policję. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, szybko ustalili, że w zdarzenie może być zamieszany Mateusz W. mieszkaniec gminy Jabłonna, mający za sobą przeszłość kryminalną. Mężczyzna był także wielokrotnie poszukiwany przez organy ścigania.

27-latek został zatrzymany następnego dnia na terenie Warszawy. Zanim sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt, podejrzany został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Ponadto ustalenia w sprawie doprowadziły do przedstawienia mężczyźnie jeszcze innych zarzutów tj. wypowiadania gróźb karalnych pozbawienia życia wobec rodziny ugodzonego nożem.

Mateuszowi W. grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony