Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legenda MMA u policyjnych antyterrorystów

Data publikacji 14.01.2014

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem legendy MMA, mistrza organizacji UFC Carlosa Newtona. W szkoleniu łącznie wzięło udział 20 antyterrorystów. Tego typu ćwiczenia pozwalają policjantom nauczyć się nowych technik interwencji oraz doskonalić już nabyte umiejętności.

Od kilku tygodni policjanci ze SPAP kontaktowali się z menadżerem Carlosa Newtona. I to dzięki ich staraniom 20 antyterrorystów mogło doskonalić zdobyte dotychczas umiejętności pod okiem mistrza MMA-UFC. Jak podkreślają policjanci, tego typu spotkania pomogą im w dalszej służbie. "Ronin", bo pod takim pseudonimem Carlos Newton znany jest kibicom MMA, zademonstrował swój styl walki i obserwował zmagania policjantów. Z uwagi na to, że Carlos od kilku miesięcy jest w szeregach kanadyjskiej policji, po skończonym treningu miał okazję obserwować pokazowy trening strzelecki gdańskich antyterrorystów.

Na zakończenie Zastępca Dowódcy SPAP podkom. Jarosław Przyjemczak wręczył legendzie MMA tabliczkę pamiątkową i w imieniu wszystkich policjantów podziękował za przekazane wskazówki. Jak powiedział "Ronin",  to nie jest ostatnie spotkanie z policyjnym antyterrorystami z Gdańska.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony