Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Malborka uratował nieprzytomnego mężczyznę

Data publikacji 15.01.2014

Policjant z Nowego Stawu udzielił pomocy mężczyźnie, który zasłabł w samochodzie. Funkcjonariusz wyciągnął z auta nieprzytomnego kierowcę, ułożył go w pozycji bezpiecznej i wezwał pogotowie. Wczoraj mieszkaniec powiatu malborskiego w liście skierowanym do Komendanta Powiatowego Policji w Malborku podziękował starszemu sierżantowi Jakubowi Sadowskiemu za udzieloną pomoc.

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2013 roku około godz. 15.30. Policjant jechał do Nowego Stawu na służbę i dojeżdżając do drogi krajowej nr 22 zauważył jak kierowcy ciężarówek zwalniają i obserwują stojącego przed skrzyżowaniem opla. Funkcjonariusz nie tracąc czasu podbiegł do auta. Zorientował się, że kierowca oddycha, ale jest nieprzytomny. Wyciągnął mężczyznę z samochodu i udrożnił mu drogi oddechowe, a następnie wbiegł na drogę krajową i zatrzymał przejeżdżający samochód. Z pomocą zatrzymanego kierowcy funkcjonariusz przeniósł mężczyznę na pobocze, ułożył go w pozycji bezpiecznej i przykrył kocem termicznym chroniącym przed wyziębieniem. Następnie zabezpieczył miejsce zdarzenia i powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, który skierował na miejsce karetkę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Uratowany mieszkaniec powiatu malborskiego skontaktował się z policjantem i podziękował za uratowanie życia.

Starszy sierżant Jakub Sadowski pełni obowiązki dzielnicowego gminy Nowy Staw. Pracuje w policji od 7 lat. W ubiegłym roku Wójt Gminy Lichnowy Jan Michalski wyróżnił funkcjonariusza za pełną poświęcenia służbę na rzecz mieszkańców.

(KWP w Gdańsku / pt)

 

Powrót na górę strony