Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany fałszywy właściciel agencji modelek

Data publikacji 21.01.2014

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej i Kęt zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który przedstawił się jako właściciel agencji reklamowej i pod pretekstem pomocy w zrobieniu kariery fotomodelki zwabił do hotelu i wykorzystał seksualnie młodą kobietę. Bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury, tymczasowo aresztował sprawcę.

Bielscy policjanci zostali poinformowani przez jedną z pokrzywdzonych kobiet o przestępczym procederze prowadzonym przez oszusta. Sprawca pod pretekstem naboru do prowadzonej agencji reklamowej zwabił do jednego z bielskich hoteli młodą kobietę. Obiecywał angaż do swojej agencji i karierę fotomodelki w ramach kontraktu na zdjęcia do sesji bielizny w Pradze. „Fotograf” zaproponował modelce profesjonalną sesję, a następnie grożąc, że rozpowszechni jej nagie zdjęcia, zgwałcił pokrzywdzoną.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 12 lat za kratami. Zgodnie z decyzją bielskiego sądu najbliższe miesiące oszust spędzi w areszcie. Policjanci sprawdzają teraz, czy nie było innych ofiar fałszywego właściciela agencji reklamowej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Wszystkie kobiety, które mogły paść ofiarą 26-letniego oszusta prosimy o kontakt z Komisariatem Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600, e-mail: kp2@bielsko.ka.policja.gov.pl.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Zatrzymany fałszywy właściciel agencji modelek

Opis filmu: oszustwa, przestępczość seksualna


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany fałszywy właściciel agencji modelek (format flv - rozmiar 1.38 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja