Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł duet samochodowych włamywaczy

Data publikacji 22.01.2014

Koszalińscy kryminalni zatrzymali dwóch samochodowych złodziei. Dziś mężczyźni usłyszą zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec zeszłego tygodnia dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że w centrum miasta, na jednym z osiedlowych parkingów, właściciel zauważył wybitą szybę w swoim aucie.  Wysłani we wskazane miejsce policjanci ustalili, że uszkodzonych samochodów jest więcej. Podczas dokładnego sprawdzenia przyległych ulic i parkingów ujawnili 13 takich pojazdów, które miały powybijane szyby. Samochodowi złodzieje wybierali starsze pojazdy o widocznym dużym przebiegu. W trakcie wykonywania oględzin funkcjonariusze ustalili, że sprawcy nie tylko zniszczyli samochody, ale chcieli nimi odjechać. W tym celu rozbijali obudowę kolumny kierownicy próbując odpalić auta na „krótko”. W jednym przypadku im się to udało. Skradzionym fiatem odjechali kilka przecznic dalej, gdzie go porzucili.

Do koszalińskiej komendy zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni, którzy składali zeznania i szacowali straty. Wstępnie wyniosły one około 20 tysięcy złotych. Z kolei wartość zagrożonego kradzieżą mienia to prawie 60 tysięcy złotych.

Zaraz po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia sprawą zajęli się kryminalni z koszalińskiej komendy. Wykonali szereg czynności i wytypowali sprawców. Już na początku tego tygodnia zatrzymani zostali dwaj podejrzani.

Policjanci dziś przedstawili 18 i 20-latkowi zarzuty kradzieży fiata i usiłowania kradzieży po uprzednim włamaniu do kolejnych pojazdów. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzani i materiały sprawy trafią do prokuratury.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony