Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zniszczenie mienia i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym

Data publikacji 23.01.2014

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali 9 osób podejrzewanych o udział w zniszczeniu kontenerów przeznaczonych do zamieszkania oraz nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. Zatrzymani to młode osoby w wieku od 14 do 19 lat, z których czworo to nieletni. Za zniszczenie mienia i nawoływanie do nienawiści osobom tym może grozić teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w weekend, na wrocławskim Tarnogaju. Zniszczone zostały kontenery przeznaczone do zamieszkania. Sprawcy spowodowali uszkodzenie m.in. klamek przy drzwiach wejściowych oraz powybijali szyby. Jak ustalono w trakcie czynności, sprawcy wznosili także hasła nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym.

Policjanci od momentu otrzymania zgłoszenia podjęli działania mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia oraz zidentyfikowanie i zatrzymanie sprawców tego czynu. Na podstawie prowadzonych ustaleń i dokładnej analizy gromadzonego materiału, policjanci wytypowali kilka podejrzanych w tej sprawie osób.

Wspólne dalsze działania, prowadzone przez dwa dni przez policjantów z komisariatu Wrocław Rakowiec, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, doprowadziły do zatrzymania 9 osób podejrzewanych o związek z tym zdarzeniem.

Policjanci, po wykonaniu czynności procesowych z udziałem nieletnich, przekazali ich prawnym opiekunom. Osoby te za czyny, o które są podejrzane, będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. Pełnoletni zatrzymani w tej sprawie są dzisiaj doprowadzani przez policjantów do prokuratury.

Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym osobom tym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Zatrzymani za zniszczenie mienia i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym

Opis filmu: niszczenie mienia, nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za zniszczenie mienia i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym (format flv - rozmiar 5.59 MB)

Powrót na górę strony