Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczyli dekorację choinki na wrocławskim rynku

Data publikacji 24.01.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym jak pijani zniszczyli część dekoracji świątecznej choinki na wrocławskim rynku. Zapis działań zatrzymanych zarejestrował miejski monitoring. Obaj po ujęciu przez policjantów trafili do aresztu. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o uszkodzenie mienia. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 20 i 21 lat.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia 2014 roku na wrocławskim rynku. Tuż po godzinie 5.00 rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację od operatora monitoringu miejskiego o tym, że ktoś niszczy oświetlenie i dekorację choinki. Niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania osób podejrzanych o ten czyn. Już po kilku minutach od zdarzenia mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Obaj byli pijani, mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Trafili prosto do aresztu.

Za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że świetle obowiązujących przepisów osoba, która cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Niszczyli oświetlenie i dekorację choinki na wrocławskim rynku

Opis filmu: niszczenie mienia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Niszczyli oświetlenie i dekorację choinki na wrocławskim rynku (format flv - rozmiar 6.19 MB)

Powrót na górę strony