Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowana przed zamarznięciem

Data publikacji 29.01.2014

Dzięki przekazanemu sygnałowi i szybkiej reakcji wysokomazowieckich policjantów mroźna noc dla 89-letniej mieszkanki miasta skończyła się szczęśliwie. Starsza kobieta leżała w śniegu i drżała z zimna, miała także problemy ze wskazaniem swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze przekazali ją w pod opiekę syna.

Dzisiaj nad ranem, kilka minut po godzinie 4:00, dyżurny wysokomazowieckiej Policji został poinformowany o błąkającej się po mieście starszej kobiecie. Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze odnaleźli leżąca w śniegu przy jednym z bloków przy ulicy Ludowej 89-latkę. Mieszkanka miasta była wyczerpana, nie była w stanie samodzielnie wstać, nie wiedziała nawet, gdzie się znajduje. Mundurowi szybko ustalili dane kobiety i przekazali ją pod opiekę syna. Na szczęście, dzięki sygnałowi przekazanemu policjantom i ich sprawnej interwencji nie doszło do tragedii.

Policjanci apelują, aby podczas mroźnych nocy nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy i nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. O każdej takiej sytuacji powiadamiajmy Policję. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 997.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja