Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny arsenał w Krzątce

Data publikacji 29.01.2014

Ponad tysiąc sztuk amunicji, pociski i niebezpieczny materiał wybuchowy ujawnili wczoraj kolbuszowscy policjanci na terenie jednej z posesji w Krzątce. Jak wstępnie ustalili, militaria zostały zebrany na pobliskim poligonie wojskowego przez 31-letniego mieszkańca Krzątki. Materiał wybuchowy zabezpieczyli policyjni antyterroryści. Właścicielowi arsenału grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na swoisty arsenał znajdujący się na terenie posesji w Krzątce trafili kolbuszowscy policjanci wczoraj, podczas jej przeszukania. Funkcjonariusze  sprawdzali informację, według której 31-letni mieszkaniec Krzątki, zajmujący się zbieraniem złomu, może mieć nielegalnie amunicję.

W efekcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad tysiąc sztuk amunicji różnego kalibru. Kilka naboi było w domu, pozostałe schowana były w pomieszczeniach gospodarczych. Policjanci ujawnili także  około 2 kg substancji koloru pomarańczowo-różowego, która - jak się okazało - jest materiałem wybuchowym  o nazwie „Heksogen”. Policjanci zabezpieczyli też pocisk, magazynek do broni,  proch oraz lont detonujący.

Policjanci wezwali biegłego z zakresu materiałów wybuchowych i amunicji oraz antyterrorystów z Rzeszowa. Antyterroryści za pomocą specjalistycznego sprzętu przewieźli niebezpieczne materiały wybuchowe do neutralizacji. Na czas podejmowania  niebezpiecznego ładunku ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Amunicję  i  pozostałe materiały  zabezpieczono. Policjanci wykonali na miejscu oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną.

Jak ustalili funkcjonariusze, amunicja i materiały wybuchowe należą do 31-letniego mieszkańca Krzątki. Mężczyzna  poinformował policjantów, że przyniósł je z pobliskiego poligonu wojskowego.

31-latek  wczoraj trafił do policyjnego aresztu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi kolbuszowska prokuratura. 

(KWP w Rzeszowie / mg)

Film Nielegalny arsenał w Krzątce

Pobierz plik Nielegalny arsenał w Krzątce (format mp4 - rozmiar 5.5 MB)

Powrót na górę strony