Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczony nielegalny tytoń i papierosy

Data publikacji 29.01.2014

Ponad 60 kilogramów tytoniu, maszynę oraz 150 sztuk papierosów zabezpieczyli białogardzcy policjanci w dwóch mieszkaniach znajdujących się na terenie gminy. Nielegalnym tytoniem i papierosami handlowali prawdopodobnie mężczyzna i kobieta.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Koszalina w dwóch mieszkaniach znajdujących się na terenie gminy Białogard podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli ponad 60 kilogramów krajanki tytoniowej, maszynę oraz 150 sztuk papierosów.

Wszystkie zabezpieczone rzeczy nie posiadały znaków akcyzy skarbowej. Jedna z zatrzymanych osób całą krajankę tytoniową oraz maszynę do cięcia tytoniu przechowywała w pomieszczeniu piwnicznym pod 80-centymetrową warstwą ziemi. Zabezpieczone rzeczy: tytoń i maszynę funkcjonariusze ujawnili dopiero po przekopaniu podłoża piwnicznego.

Koszalińscy celnicy ustalili wartość akcyzy zabezpieczonego tytoniu na ponad 40 tys. złotych.

54-letniej kobiecie oraz 27-letniemu mężczyźnie za tego typu przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zebrany materiał dowodowy przekazano Izbie Celnej.

(KWP w Szczecinie / mj)

Film Zabezpieczony nielegalny tytoń i papierosy

Opis filmu: tytoń, papierosy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczony nielegalny tytoń i papierosy (format flv - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony