Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podczas pościgu transgranicznego

Data publikacji 29.01.2014

Cieszyńscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu dokonanego w centrum miasta. Mężczyzna w sklepie jubilerskim zrabował złotą biżuterię i uciekł w kierunku granicy państwa. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci podjęli za nim pościg, który zakończył się już na terenie Czech. Mundurowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca Hawierzowa i przekazali go czeskim policjantom.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na ulicy Głębokiej w Cieszynie. Policjanci zostali poinformowani przez dyżurnego cieszyńskiej komendy o napaści, która miała miejsce w sklepie jubilerskim. Młody mężczyzna przemocą wyrwał ekspedientce paletę z biżuterią wartą 20 tysięcy złotych i wybiegł ze sklepu. Złodziej podczas ucieczki wpadł pod samochód. W tym momencie jedna z ekspedientek, która wybiegła za nim ze sklepu, odebrała mu skradziony łup. Mężczyzna pobiegł jednak dalej i przekroczył granicę państwa.

Polscy policjanci podjęli pościg za sprawcą i zatrzymali go w rejonie dworca kolejowego w Czeskim Cieszynie. Tam został przekazany czeskim stróżom prawa. Zatrzymanym okazał się 26-letni mieszkaniec Hawierzowa. W sprawę zaangażowana jest Prokuratura Rejonowa w Cieszynie, która wkrótce zadecyduje, czy mężczyzna będzie odpowiadał przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony