Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono dopalacze

Data publikacji 29.01.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim zabezpieczyli ponad 8 tysięcy sztuk tzw. dopalaczy. Ich wartość rynkową szacuje się na około 200 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymany został 29-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa łódzkiego.

Wczoraj po raz kolejny ostrowieccy kryminalni, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, skontrolowali sklep na terenie miasta, gdzie sprzedawane są „dopalacze”. W wyniku kontroli zabezpieczono kilkanaście opakowań z substancją o nazwie „Cząstka boga”. Zostaną one poddane ekspertyzie celem stwierdzenia, czy są to środki zastępcze, stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Powiatowy Inspektor Sanitarny zakazał prowadzenia działalności w tym sklepie.

Policjanci jeszcze tego samego dnia, dotarli do 29-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który prawdopodobnie zaopatrywał ten sklep w „towar”. Stróże prawa w wyniku przeszukania, zabezpieczyli łącznie ponad 8300 opakowań z zawartością substancji o nazwie „Cząstka boga” o wartości rynkowej około 200 tysięcy złotych. Zabezpieczono ponad 127 tysięcy złotych.

Substancje zostaną teraz poddane badaniom laboratoryjnym, a ich wyniki zadecydują o dalszym toku postępowania.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony