Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uprawę 2 kg konopi indyjskich

Data publikacji 30.01.2014

Za uprawę niemal 2 kilogramów konopi indyjskich i sprzedaż jej osobom małoletnim odpowie 23-letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci, mężczyzna uprawiał konopie w swojej szafie od około 2 lat. Teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Jak ustalili kryminalni z IV komisariatu, 23-latek uprawiał marihuanę od około 2 lat. Przez ten czas udało mu się wyhodować prawie 2 kilogramy tego narkotyku. Uprawa ukryta była w szafie. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili niemal 60 gramów konopi indyjskich. Jak się okazało, 23-latek nie tylko uprawiał, ale także handlował marihuaną.

Teraz jego sprawą zajęli się policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie. Policjanci już udowodnili mu handel marihuaną, w tym sprzedaż tego środka odurzającego osobom małoletnim. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za uprawę, posiadanie, handel i udzielanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony