Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łamał zakaz stadionowy, trafi do więzienia

Data publikacji 30.01.2014

Policjanci z Tarnobrzega stwierdzili aż 53 przypadki łamania zakazów wstępu na masowe imprezy sportowe, które naruszyli kibice z powiatu tarnobrzeskiego. Rekordzistą okazał się 20-letni kibic piłkarski z Tarnobrzega. Jak ustalili funkcjonariusze, aż 35 razy łamał zakazy stadionowe. Sąd z tej przyczyny zarządził wykonanie zawieszonej mu kary za rozbój. Kibic trafi do zakładu karnego.

20-letni tarnobrzeżanin złamał zasady zachowania po meczu piłkarskim w Krakowie. Sąd ukarał go za to m.in. zakazem stadionowym, a wyrok obligował 20-latka do stawiennictwa w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w dniach, w których rozgrywała mecze jego drużyna.

Ten sam mężczyzna jesienią 2012 roku na ulicy Moniuszki w Tarnobrzegu, wspólnie z dwoma kolegami zaatakował 62-letnia kobietę. Sprawcy, używając przemocy, zabrali kobiecie torebkę. Ich łupem padły pieniądze – 300 złotych, dwa telefony komórkowe oraz dokumenty. Mężczyźni uciekli.

Na ich trop wpadli tarnobrzescy kryminalni, zatrzymali 20-latka i jego dwóch rówieśników. Młodym mężczyznom przedstawiono zarzuty rozboju. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu, który skazał go na karę dwóch lat pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania na 3-letni okres próby.

Skazany za rozbój 20-latek w tym czasie notorycznie łamał zakaz stadionowy. Nie stawiał się w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w dniach, kiedy rozgrywane były mecze jego drużyny.

Nieprzestrzeganie zakazu stadionowego było przyczyną decyzji tarnobrzeskiego sądu, który zarządził wykonanie zawieszonej mu kary za rozbój. Kibic trafi do zakładu karnego.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony