Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa konopi zlikwidowana

Ełccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 35 krzaków konopi indyjskich, 3 kg częściowo wysuszonych roślin, a także specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. W tej sprawie został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Ełccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Ełku może uprawiać konopie indyjskie. Policjanci zapukali do drzwi wynajmowanego przez 29-latka mieszkania. W czasie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 35 nielegalnych krzaków - 8 roślin o wysokości ok. 170 cm oraz 27  roślin o wysokości od 3 do 8 cm. Zabezpieczono również ponad 3 kilogramy częściowo wysuszonych roślin oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi, m.in. specjalistyczne oświetlenie i system wentylacji. Wszystkie rośliny rosły w specjalnie przygotowanych boksach.

Mieszkaniec Ełku został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty uprawy konopi indyjskich, usiłowania wytworzenia znacznej ilości środków odurzających, a także posiadania przyrządów służących i przeznaczonych do niedozwolonego wytarzania środków  odurzających.  Grozi mu za to kara do 15 lat pozbawienia wolności.
 
Obecnie w powyższej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie. Jeszcze dzisiaj sąd podejmie decyzję o ewentualnym zastosowaniu wobec sprawcy tymczasowego aresztu.

(KWP w Olsztynie / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.58 MB)

Powrót na górę strony