Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie oferowali dostęp do sygnału płatnych telewizji cyfrowych

Data publikacji 30.01.2014

Wrocławscy i lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne, odpłatne oferowanie usługi dostępu do sygnału płatnych platform telewizji cyfrowych za pośrednictwem Internetu. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie sprzęt komputerowy i dekodery. Za świadczenie tego typu usług z naruszeniem przepisów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z komendy powiatowej w Lubinie ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa internetowe. Dwaj 39 – letni mieszkańcy powiatu lubińskiego działali od stycznia 2012 roku do chwili obecnej. Mężczyźni podejrzani są o to, że oferowali użytkownikom Internetu usługę polegającą na odpłatnym udostępnianiu sygnału płatnych platform telewizji cyfrowych. Za udostępnianie sygnału pobierali comiesięczne, cykliczne płatności transferowe na specjalnie założony do tego celu rachunek bankowy.

Na potrzeby przestępczego procederu sprawcy założyli także szereg powiązanych ze sobą serwerów. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy wykorzystywany w nielegalnej działalności oraz dekodery. Straty na szkodę płatnych platform telewizji cyfrowych oszacowano na kwotę blisko 400 tysięcy złotych.

Za świadczenie tego typu usług z naruszeniem przepisów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony