Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwięził kurator sądową - grozi mu 10 lat więzienia

Data publikacji 30.01.2014

Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Ustronia. 38-latek usłyszał sześć zarzutów, w tym za uwięzienie i czynną napaść na kuratora sądowego. Wczoraj sąd, na wniosek śledczych, zdecydował o jego trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed 17.00 w Ustroniu. Policjanci z miejscowego komisariatu zostali wezwani na ulicę Konopnickiej, gdzie w jednym z mieszkań mężczyzna uwięził dwie kobiety i groził im śmiercią. Policjanci ustalili, że jedna z kobiet jest kuratorem sądowym wykonującym czynności służbowe. Druga kobieta była konkubiną mężczyzny. Prawie godzinę były one więzione w mieszkaniu. Mężczyzna zamknął drzwi na klucz i trzymając w ręku tasak kuchenny groził im śmiercią.

Stróże prawa zatrzymali agresora, którym okazał się 38-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Kryminalni przedstawili mu zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała, naruszenia nietykalności i czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj decyzją sądu 38-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.46 MB)

Powrót na górę strony