Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier

Data publikacji 31.01.2014

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel salonu, w którym stały maszyny, czerpał korzyści z prowadzenia tego typu działalności. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za ten czyn grozić może kara pozbawienia wolności nawet do lat 3 oraz wysokie grzywny.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z wałbrzyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej skontrolowali jeden z lokali usługowych na terenie miasta w związku z podejrzeniem, że znajdujące się tam automaty do gier mogą być nielegalne. Podejrzenia policjantów okazały się trafne. Już podczas wstępnych oględzin okazało się, że żadna z dziesięciu maszyn nie ma wymaganego prawem poświadczenia rejestracji. Automaty działały nielegalnie. Policjanci ustalili operatora urządzeń - 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Dodatkowo podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze przeznaczone na wypłaty dla graczy - gotówka z zabezpieczonych automatów była oznaczona informacją, że służy do gier hazardowych.

Wstępnie straty na szkodę Skarbu Państwa powstałe w wyniku tej przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 120 tysięcy złotych.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Przypominamy, że kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności nawet do lat 3 lub obu tym karom łącznie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony