Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-latek podejrzany o kradzieże kabli telefonicznych

Data publikacji 31.01.2014

Policjanci z Opola zatrzymali 30-latka podejrzanego o 28 kradzieży kabli linii telekomunikacyjnych na terenie miasta. Straty oszacowano na prawie 150 tys. złotych. Takie czyny zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, w miniony poniedziałek (27 stycznia), zatrzymali 30-latka podejrzanego o szereg kradzieży kabli telefonicznych na terenie Opola. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, do zdarzeń dochodziło od lipca ubiegłego roku do stycznia tego roku. Zebrane przez kryminalnych informacje pozwoliły na zatrzymanie 30-latka w trakcie opalania kabli telekomunikacyjnych.  Mężczyzna przygotowywał je w ten sposób do sprzedaży na złomie. Jak ustalili policjanci, straty powstałe w wyniku tych przestępstw szacowane są na około 150 tys. złotych. Zysk ze sprzedaży zniszczonych kabli był niewspółmiernie niski w stosunku do wyrządzonych szkód.

Zatrzymanemu przedstawiono 28 zarzutów, do których podejrzany  przyznał się. Policjantom powiedział, że uzyskane ze sprzedaży złomu pieniądze stracił na grach hazardowych.

Decyzją prokuratora nadzorującego sprawę, 30-letni opolanin został objęty dozorem policji.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym  osoba która zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony