Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 31.01.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 46-letniego mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa organizowała przemyt osób zza wschodniej granicy do Niemiec. 46 - latek w ręce lubelskiej Policji wpadł w środę, zaledwie jeden dzień po wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania. Decyzją sądu trafił do aresztu.

46-letni mężczyzna poszukiwany był przez niemiecki wydział sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa organizowała przemyt osób zza wschodniej granicy do Niemiec. Wszystkie informacje na jego temat wskazywały na to, że opuścił Niemcy i szukał schronienia w innym kraju.

W miniony wtorek za mężczyzną wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Niemcy z prośbą o pomoc skontaktowali się z funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BSK KGP. Pierwsze ustalenia wskazywały, że 46-latek może przebywać na terenie województwa lubelskiego. Na trop poszukiwanego wpadli policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze bardzo dokładnie weryfikowali dane posiadane na temat mężczyzny. To właśnie oni wytypowali miejsce jego ukrycia.

W środę punktualnie o godzinie 6. funkcjonariusze weszli do jednego z hoteli na terenie województwa lubelskiego. Tam schronił się poszukiwany 46-latek. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Nie spodziewał się, że tak szybko do niego dotrą. Został zatrzymany, decyzją sądu trafił do aresztu.

(KWP w Lublinie / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.92 MB)

Powrót na górę strony