Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pedofilię

Data publikacji 31.01.2014

Dzielnicowy z Katowic zatrzymał mężczyznę poszukiwanego od ośmiu lat za pedofilię. Informację zdobył od mieszkanki swojego rejonu służbowego. Zgodnie z treścią listu gończego zatrzymany trafił do aresztu śledczego.

Wczoraj na katowickim osiedlu 1000-lecia został zatrzymany 63-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym rzez Sąd Rejonowy w Chorzowie za przestępstwa seksulane z osobą małoletnią. Dzielnicowy z komisariatu VII w Katowicach zdobył informację o miejscu pobytu sprawcy od mieszkanki osiedla, która rozpoznała w nim poszukiwanego za pedofilię. Jego zdjęcie opublikowane było na stronach internetowych policji oraz w gazecie.

Niecałą godzinę od uzyskania tej informacji, dzielnicowy zatrzymał podejrzanego. Potwierdzono tożsamość wskazanego mężczyzny - w istocie, był on poszukiwany listem gończym. Obecnie mężczyzna przebywa już w areszcie śledczym, gdzie oczekuje na dalsze decyzje w swojej sprawie. Zgodnie z listem gończym został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnienie przestępstwa z artykułu 200 kodeksu karnego, co zarzuca się zatrzymanemu mężczyźnie, można trafić do więzienia nawet na 12 lat.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony