Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 03.02.2014

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez poznański Sąd Okręgowy. Poszukiwany nie zgłosił się do zakładu karnego do odbycia zasądzonej kary więzienia. Mężczyzna trafił już do aresztu. Czeka go rok i 4 miesiące więzienia.

W piątek, 31 stycznia rano na ul. Naramowickiej w Poznaniu policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 28-latka. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wysiadał na parkingu ze swojego samochodu. Poznański Sąd Okręgowy wystosował za nim list gończy, ponieważ nie zgłosił się po wyroku do odbycia zasądzonej kary.

W 2009 roku Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadził postępowanie przygotowawcze w sprawie nielegalnego handlu lekami. W tej sprawie mężczyźnie postawiono zarzuty wprowadzania do obrotu środków farmakologicznych, które zawierały substancje szkodliwe dla ludzi. Na liście znalazło się kilkadziesiąt nazw różnych specyfików, w tym również podrabianych. Sprawa trafiła do sądu, gdzie zapadł wyrok kary więzienia. Podejrzany odpowiadał z wolnej stopy, a gdy wyrok się uprawomocnił nie zgłosił się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego.

Sprawę poszukiwań 28-latka wzięli w swoje ręce policjanci z grupy pościgowej. Ustalili, że mężczyzna nie przebywał od dłuższego czasu w miejscu swojego stałego zamieszkania. Poruszał się po całej Polsce i zatrzymywał się na krótkie okresy czasu u różnych osób. Do zatrzymania wybrali moment, kiedy poszukiwany znalazł się ponownie w Poznaniu. Zatrzymany 28-latek znany jest w środowisku osób uprawiających sporty walki w formule MMA.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony